ЦСКА 1948 удари "Пирин", Чочев и Наумов герои

Столичният тим записа ключов успех в битката за оцеляване в Първа лига

Ключов успех за ЦСКА 1948 в битката за оцеляване в родния футболен елит. Столичният тим победи с 1:0 "Пирин" Благоевград като домакин в мач от 17-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение бе дело на национала Ивайло Чочев от дузпа в края на първата част. Преди това, в 41', гол за "орлетата", дело на Мохамед Брахими, бе отменен заради засада, а в 68' Станислав Манолев изпусна наказателен удар за гостите, отсъден след фал срещу Лазар Марин. Изпълнението на Манолев от бялата точка бе слабо и стражът Даниел Наумов отрази.

"Пирин" имаше по-добрите положение преди почивката, но не успя да ги реализира. През втората част двубоят на ст. "Витоша" в Бистрица бе равностоен.

В крайна сметка ЦСКА 1948 извоюва трите точки и се изкачи до десетото място с актив от 18. "Пирин" остава на предпоследната 13-а позиция с 12 точки.

В 18-ия кръг, в понеделник (6 декември), ЦСКА 1948 гостува на "Черно море", а "Пирин" приема ЦСКА.

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Г. Ангелов, 3. Пиргов, 87. Петров, 24. Марин, 7. Топузов, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, 20. Бастунов, 9. Д. Ангелов.

"Пирин": 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 31. Станоев, 7. Брахими, 5. Бодуров, 3. Занев, 18. Дяков, 29. Костов, 11. Манолев, 14. Николов, 6. Попев.