ЦСКА допусна първо поражение в контролите

"Армейците" отстъпиха с 1:2 на гръцкия шампион "Олимпиакос"

ЦСКА загуби с 1:2 от гръцкия шампион "Олимпиакос" във втората си контрола по време на лагера в Австрия. Двубоят се игра на стадиона в град Швац. В първата си проверка "червените" победиха "Вакер" Инсбрук с 1:0. Единственото попадение тогава за тима на Любослав Пенев реализира Юрген Матей в 56'.

Днес, след равностойно първо полувреме, "армейците" започнаха уверено второто и откриха резултата. В 58' Йоан Баи намери Георги Йомов, той центрира в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на "Олимпиакос", давайки аванс на ЦСКА.

Пет минути по-късно гръцкият тим изравни. След центриране отдясно топката стигна до Ахмед Хасан, който с акробатичен удар я прати в мрежата на Димитър Евтимов. "Армейците" отново тръгнаха в атака, за да търсят победата, но десет минути преди края, след разбъркване в наказателното им поле, Никола Кумич се разписа на празна врата, оформяйки крайния резултат.

Следващият мач на ЦСКА в Австрия е в неделя (4 юни), когато носителят на Купата на България се изправя срещу немския "Вердер" Бремен. Двубоят е с начален час 17:00 ч. и ще се играе на стадиона в град Цел ам Цилер.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес (к), 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 30. Радослав Живков