ЦСКА е на финал за Купата на България

Вторият мач отново завърши с победа от 2:0 за "червените"

Пред препълнените трибуни на стадион „Българска армия” ЦСКА се класира за финала в турнира за Купата на България по футбол.

В мача-реванш от полуфиналите срещу Берое (Стара Загора), "армейците" отново показаха, че имат място в професионалния футбол, побеждавайки с 2:0.

Първият мач в Стара Загора завърши отново с победа 2:0 за "червените" и така с общ резултат 4:0 ЦСКА се класира за финала на 25 май.

Резултатът в мача бе открит още в 3-ата минута от Преслав Йорданов. Нападателят се възползва от пас на Самир Аясс и матира вратаря на гостите Илко Пиргов.

В 41-ата минута Николай Цветков наказа за втори път старозагорци и направи мисията им за класиране за финал почти невъзможна.

През второто полувреме отново "червените" бяха по-активни на терена.

За гостите с няколко пропуска се отчете Исмаил Иса.

Така третодивизионният ЦСКА е първият финалист в турнира за Купата на България. В битка за първия си трофей от 2011 година насам "армейците" ще се изправят срещу победителя от другата полуфинална двойка Литекс - Монтана.