ЦСКА елиминира "Осиек" и гледа към групите в Лигата на конференциите

Чешки гранд застава на пътя на "армейците" в плейофите

ЦСКА се класира за плейофната фаза в Лигата на конференциите, след като завърши наравно 1:1 с "Осиек" като гост в реванша между двата тима от третия предварителен кръг на турнира. "Червените" продължават напред с общ резултат 5:3 заради успеха с 4:2 в София преди седмица.

Тази вечер ЦСКА предимно се бранеше и разчиташе на контраатаки, а съперникът - на статични положения.

Носителят на Купата на България поведе в 33' с красив гол на Греъм Кери - попадение №350 за ЦСКА в европейските клубни турнири. Хърватите обаче изравниха в края на първата част чрез Миле Шкорич.

След почивката домакините осъществиха натиск и вратарят Густаво Бусато трябваше да се намесва на два пъти.

В последните минути "Осиек" остана с човек по-малко заради фаул на Даниел Лончар срещу откъсващия се Жорди Кайседо. Тимът на Стойчо Младенов се възползва от численото си предимство и доигра спокойно мача, за да си осигури сблъсък с "Виктория" Пилзен на прага на групите в Лигата на конференциите.

Чешкият гранд се измъчи с уелския ТНС, но успя да го отстрани с дузпи след общ резултат 5:5 от двата двубоя.

Съставите

"Осиек": 1. Ивушич, 77. Милош, 22. Лончар, 21. Шкорич, 98. Чеберко, Клейнхейслер, 19. Запер, 6. Неяшмич, 12. Бочкай, 73. Мансе, 13. Миерез

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 10. Йомов, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо