ЦСКА и "Берое" поделиха точките, "червените" удължиха серията си без победа

1:1 на "Българска армия", трима дебютираха за столичани

ЦСКА и "Берое" завършиха наравно 1:1 в среща от деветия кръг на родното футболно първенство. На ст. "Българска армия" старозагорци поведоха с гол на Гаюс Макута в 48', а капитанът Валентин Антов направи резултата 1:1 шест минути по-късно.

Дебюти за ЦСКА записаха бранителят Тибо Вион, както и двете нови попълнение от английския втородивизионен "Уотфорд" Джером Синклер и Адалберто Пеняранда.

Така ЦСКА удължи серията си без поражение у дома на 25 мача. Последната загуба на "армейците" от "Берое" пък е от 2015 г. Столичният гранд има 48 победи във вече 56-те си срещи със заралии.

Тазвечершното равенство означава, че вицешампионите нямат успех във вече 5 поредни срещи за първенство. ЦСКА пропусна да се доближи до лидера "Локонотив" Пловдив и шампиона "Лудогорец", който направи грешна стъпка по-рано тази вечер. "Армейците" са четвърти във временното класиране с актив от 14 точки - една по-малко от "Берое". "Локомотив" Пловдив е на върха с 18, пред "Лудогорец" със 17.

В следващия кръг "Берое" гостува на "Арда", а ЦСКА на "Етър". Преди това обаче "армейците" стартират участието си в груповата фаза на Лига Европа, където домакинстват на румънския "Клуж". За вицешампионите това ще бъде завръщане в основната фаза на евротурнир след 10-годишно отсъствие.

Съставите

ЦСКА: 1. Бусато, 15. Вион, 11. Занев, 26. Антов, 18. Мазику, 21. Юга, 7. Енрике, 10. Белтраме, 24. Синклер, 17. Пеняранда, 22. Соу

"Берое": 1. Василев, 5. Мезаг, 6. Цветков, 10. Макоута, 11. Фал, 18. Хасани, 19. Василев, 20. Перейра, 22. Октавио, 25. Ангелов, 29. Ферейра