ЦСКА и "Левски" не се победиха в зрелищен мач, Соу се отпуши (ГАЛЕРИЯ)

Равенство 3:3 на ст. "Васил Левски"

ЦСКА и "Левски" завършиха наравно 3:3 в третото и последно дерби между двата столични гранда през този сезон. Двубоят на ст. "Васил Левски", с който бе поставено началото на плейофната фаза в първата шестица, се превърна в истинско зрелище за феновете.

В крайна сметка "сини" и "червени" не се победиха в трети пореден сблъсък помежду си в шампионата.

"Армейците" започнаха отлично и след около четвърт час Евандро бе изведен сам срещу вратаря Георгиев, но стреля неточно. Само две минути по-късно обаче Али Соу даде аванс на ЦСКА, разписвайки се с глава. По този начин гамбиецът сложи край на головата си суша. Той не се бе разписвал от началото на календарната година.

Попадението му обаче предизвика бурни протести от страна на "сините", тъй като дойде след съдийска топка, назначена от рефера Георги Кабаков при тъч за "Левски", когато на терена се появи и втора топка.

В 21' "червените" удариха и греда след изпълнение на Греъм Кери, а в 32' това се случи отново, но този път късмет нямаше Пламен Гълъбов.

"Левски" успя да възстанови равенството в 35' чрез Иван Горанов. Защитникът бе точен от дузпа, отсъдена след съприкосновение между вратаря Бусато и Станислав Иванов.

"Сините" осъществиха пълен обрат в добавеното време на първата част, когато Бусато излезе неразчетено при едно центриране, Холмар Ейолфсон отклони, а Хали Тиам прати топката в мрежата на "червените".

Тимът на ЦСКА бе по-активен в началото на втората част и Кристиян Малинов бе близо до изравняване, преди Греъм Кери да направи 2:2 в 58'. Ирландецът се разписа от дузпа, като за него това е четвърто попадение от началото на кампанията.

Радостта в "червено" обаче не продължи дълго. В 62' влезлият като смяна Симеон Славчев направи резултата 3:2 с дебютния си гол за "сините".

ЦСКА все пак избегна поражението в 88', когато Али Соу, с втория си гол в мача, направи резултата 3:3.

Така "червените" остават втори във временно класиране с актив от 51 точки, а "Левски" - четвърти, но вече с 50. Двата столични гранда са далеч зад лидера и шампион на страната "Лудогорец", битката за втората позиция обаче продължава. В нея е замесен и пловдивският "Локомотив", който приема "Славия" по-късно тази вечер.

Съставите:

ЦСКА: Густаво Бусато; Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Брадли Мазику, Валентин Антов, Кристиян Малинов, Греъм Кери, Енрике Рафаел, Евандро, Али Соу

"Левски": Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Хали Тиам, Филипе Нашименто, Паулиньо, Дени Алар, Станислав Иванов; Найджъл Робърта