ЦСКА и "Лудогорец" не се победиха в повторния дебют на Стамен Белчев

1:1 на "Българска армия", гредите спряха "червените"

ЦСКА и "Лудогорец" завършиха наравно 1:1 в последен мач от 29-ия кръг на родната Първа лига - трети от плейофната фаза в първата шестица.

В повторния дебют на Стамен Белчев начело на "армейците", резултатът бе открит в 62', когато се разписа грешникът от финала за Купата на България Али Соу. Шампионите обаче изравниха в 71' с отлично изпълнен пряк свободен удар от резервата Дан Битон.

"Червените" нямаха късмет и на три пъти бяха спрени от гредите. Веднъж през първата част - още в 5', когато Али Соу стреля с глава, и два пъти след почивката - в 57' и 78', при удари на Тиаго Родригеш и отново на Соу.

"Орлите" имат основание за недоволство, тъй като в 14' гол на Мавис Чибота бе неправилно отменен от рефера Никола Попов заради засада. Повторенията показаха, че капитанът на домакините Петър Занев я покрива.

Главният съдия взе спорно решение и в 52', когато Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на "Лудогорец" след съприкосновение с Абел Анисе. Попов показа на нападателя на ЦСКА жълт картон за симулация.

След равенството ЦСКА остава на трето място, но вече с 53 точки, колкото има и вторият "Левски". "Сините" обаче са с предимство в директните мачове между двата столични гранда в редовния сезон (0:0 и 2:2). "Лудогорец", който спечели титлата за девета поредна година, е на върха с 69 точки.

В следващия кръг ЦСКА гостува на "Локомотив" Пловдив, докато "Лудогорец" е домакин на "Левски".

Съставите:

ЦСКА: Густаво Бусато, Жеферсон, Петър Занев, Брадли Мазику, Пламен Гълъбов, Иван Турицов, Греъм Кери, Евандро, Тиаго Родригеш, Али Соу, Ахмед Ахмедов;

"Лудогорец": Владислав Стоянов, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Абел Анисе, Мавис Чибота, Жоржиньо, Драгош Григоре, Стефан Баджи, Вандерсон, Каули Оливейра;