ЦСКА ликува в Стара Загора, гредите спасиха "червените"

Отборът на "Верея" може само да съжалява

ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на "Верея" в Стара Загора в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Домакините има за какво да съжаляват, след като изпуснаха доста няколко добри възможности и нацелиха три греди.

Отборът на "Верея" можеше да поведе още в 5-ата минута, но изстрелът на Антон Огнянов премина на сантиметри от напречната греда.

В 12-ата минута Роланд Алберг от състава на гостите пробва рефлексите на Цинцарски, но вратарят се намеси по прекрасен начин и изби топката в гредата.

В 32-ата минута Станчев бе близо до попадение, след като негов удар се отби в десния страничен стълб на "червените".

В 36-ата минута за втори път гредата спаси гостите. Огнянов изпълни фаул от 30 метра, Черниаускас опита да улови топката, но тя му се изплъзна, удари се в напречната греда и излезе в корнер.

Играчите на Христо Янев поведоха в 64-ата минута, а точен бе Александър Барт след центриране от ъглов удар.

В 71-ата минута нова греда за "Верея". Още един удар на Антон Огнянов се отби в страничния стълб на Черниаускас.

Две минути по-късно ЦСКА удвои преднината си. Роланд Алберт се възползва от лошо изчистена топка от стража на домакините и вкара на празна врата - 0:2.

След тази победа ЦСКА запазва втората позиция в класирането със 75 точки, на 11 от шампиона "Лудогорец".

Отборът на "Верея" пък продължава без успех в плейофите на първата шестица и остава с актив от 36 точки.