ЦСКА не остави шанс на Хасково

„Армейците” постигнаха победа с 4:2

Ладислав Цветков

ЦСКА победи Хасково с 4:2 като гост в мач от 15-ия кръг на „А” група. Армейците, които в този двубой играха с бели екипи, не срещнаха особени проблеми със съперника си. Антон Карачанаков откри резултата в 15-ата минута с марково изпълнение от фаул, но и със сериозна доза късмет, след като топката рикошира. Серджиу Буш отбеляза втория гол за ЦСКА след добра комбинация, започната по левия фланг. Малко преди края на първата част Майкъл Тевия от Хасково бе изгонен за ритник без топка по Борис Галчев. Скоро след почивката Луис Соарес вкара трето попадение за ЦСКА, а почти веднага след това Серджиу Буш направи 0-4 и записа десети гол за сезона. Гостите се отпуснаха, а Хасково се възползва от това като две много красиви попадения вкараха Педро Еуженио и Деян Лозев. Агитката на ЦСКА призова с плакат армейските фенове да напълнят стадиона за мача с Лудогорец .

Стойчо Младенов посвети победата на Христо Стоичков и намери положителна страна на скандала в съблекалнята на ЦСКА през седмицата.