ЦСКА не остави шанс на "Витоша"

"Армейците" разгромиха последния с 4:0

ЦСКА разгроми "Витоша" Бистрица с 4:0 у дома в мач от 12-ия кръг на родния футболен шампионат. На "Българска армия" "червените" доминираха през цялата срещата, а точни за изразителната победа бяха Тони Уот, Раул Албентоса, Кристиян Малинов и влезлият като резерва Евандро.

ЦСКА поведе още в 4', когато Уот се разписа с добавка отблизо, след като Кристиян Кацарев не се намеси добре при един шут отдалеч на Греъм Кери. В 14' стражът на бистричани се реваншира, избивайки с една ръка удар на Али Соу, който опитваше да отбележи в четвърти пореден шампионатен мач.

В 19' Раул Албентоса удвои, след като засече с глава центриране на Кери от корнер, а малко преди почивката Кристиян Малинов уби интригата с трети гол.

Крайното 4:0 оформи Евандро в 73' с удар от границата на наказателното поле. Бразилецът се появи в игра само 12 минути по-рано.

Така ЦСКА остава четвърти в класирането, но вече с актив от 22 точки - на 4 от "Локомотив" Пловдив и "Левски", както и на 5 точки зад лидера "Лудогорец". В следващия кръг "армейците" гостуват на "Локомотив" Пловдив.

"Витоша" Бистрица е последен в подреждането с актив от едва 3 точки и тази вечер допусна 11-о поражение от началото на кампанията. След паузата заради мачовете на националните отбори "тигрите" посрещат "Черно море".

Съставите

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 25. Албентоса, 11. Занев, 18. Мазику, 15. Малинов, 16. Бикел, 8. Кери, 14. Отабор, 9. Уот, 22. Соу

"Витоша": 33. Кацарев, 2. Гочев, 3. Зюмбулев, 5. Бонев, 6. Гьонов, 7. Кочилов, 10. Амзин, 11. Кутев, 14. Садула, 80. Котев, 93. Кабов