ЦСКА обърна "Зенит" на Роберто Манчини

"Армейците" спечелиха с 2:1 контролата в Австрия

ЦСКА постигна престижна победа с 2:1 срещу "Зенит" Санкт Петербург в контрола, играна в Австрия. "Червените" направиха пълен обрат след голове на Фернандо Каранга и Кевин Меркадо.

Така "армейците" постигнаха втора поредна победа срещу отбор, воден от Роберто Манчини, след като миналата година начело с Христо Янев тогава ЦСКА надигра "Интер", на който по това време треньор бе италианският специалист.

"Зенит" поведе в 16-а минута, когато Георги Китанов не успя да улови топката и тя попадна на крака на Андрей Панюков, който с лекота я вкара в опразнената врата.

Попадението не смути играчите на ЦСКА и те успяха да изравнят секунди преди края на първата част благодарение на Каранга.

В 60-а минута Манчини смени почти целия състав и "червените" се възползваха от това, като в 63-а минута Кевин Меркадо вкара втори гол за ЦСКА с диагонален шут.

Веднага след това руският тим можеше да изравни от корнер, но Панюков уцели гредата.