ЦСКА разби "Адмира", Мауридес не спира да бележи

"Червените" продължават напред в Лига Европа

ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи "Адмира Вакер" и в реванша в Австрия с 3:1 и с общ резултат 6:1 отстрани съперника си.

Следващото препятствие пред "червените" е датският "Копенхаген". Първият мач ще се играе в София на 9 август, а в реванша ЦСКА ще бъде гост.

Двубоят на "Бундесщадион Зюдщат" беше проследен на живо от стотици "червени" привърженици, които подкрепяха бурно любимците си през целия мач.

"Армейците" откриха резултата в 14-та минута. Тогава Кирил Десподов направи хубав пробив отдясно и стреля, топката се удари в дясната греда, след което попадна в Мауридес и той се разписа след удар с гърди.

В 53-та минута Мауридес направи резултата 2:0, след като се възползва от грешка в противниковата отбрана. Две минути по-късно "Адмира" върна едно попадение чрез Бакъш - 1:2.

В 80-та минута Жоржиньо оформи крайния резултат, възползвайки се от подаване на Едвин Джеси.

Състави

"Адмира Вакер": 29. Кутин, 3. Спасич, 4. Бауер, 7. Щаркъл (71-Кадлец), 8. Жвиершич, 11. Бакъш, 14. Хюлманд, 16. Шмид, 22. Маиер, 27. Айву (46- Тьолке), 44. Яколиш

ЦСКА: 30. Черниаускас, 27. Секулич (75-Дюлгеров), 25. Перейра, 4. Чорбаджийски, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 16. Бикел, 19. Десподов (46- Десподов), 20. Тиаго, 7. Жоржиньо, 9. Мауридес (74-Джеси)