ЦСКА постигна най-резултатната си победа

"Червените" поведоха на "Септември" след дузпа в 10-ата секунда

Отборът на ЦСКА записа най-резултатната си победа от началото на сезона. Въпреки липсата на основни играчи и продажбата на Мауридес в Китай, "червените" разгромиха "Септември" с 5:1 в мач от 24-ия кръг на Първа лига.

Али Соу блесна с хеттрик, а първото си попадение вкара преди да е изминала и минута от началото на срещата на "Българска армия". В 10-ата секунда съдията отсъди дузпа за нарушение срещу капитана на домакините в този мач Кристиян Малинов. Соу не се подвоуми и реализира за 1:0. В 18-ата минута Жоржиньо покачи на 2:0, а пет минути по-късно Соу направи преднината на ЦСКА класическа.

Полувремето дойде при резултат 4:0 за "червените" след гол на Рафаел Енрике. През втората част Али Соу оформи своя хеттрик, а почетното попадение за "Септември" бе дело на привлечения под наем от "Левски" Илия Димитров.

Победата върна ЦСКА на второто място в таблицата с три точки пред втория "Левски", който утре може измести отново "червените" при победа над "Славия". "Септември" е 12-и с 21 точки.