ЦСКА с лекота на 1/8-финал за Купата на България

"Хебър" Пазарджик не затрудни "армейците"

Носителят на Купата на България - ЦСКА, започна по убедителен начин защитата на трофея си. В ролята на гост на своя стадион "Българска армия", "червените" победиха с 3:0 втородивизионния "Хебър" Пазарджик и се класираха за 1/8-финалите на турнира.

Тимът на Стойчо Младенов не бе никак затруднен от "тигрите". Победата бе изкована още до почивката. Два гола отбеляза Жорди Кайседо (25, 41-ата минути), а един добави Ахмед Ахмедов (27).

Първоначално мачът трябваше да се играе в Пазарджик, но бе преместен на "Армията" заради лошия терен на "Хебър".

В средата на второто полувреме се получи куриозна ситуация. Пръскачките на стадиона на ЦСКА се включиха, но бяха спрени след 1-2 минути.

С убедителна игра "червените" подгряха за неделното дерби срещу "Левски" за Първа лига. Само няколко дни по-късно "армейците" са домакини на "Бодьо" Глимт в Лига Европа. Срещата е в четвъртък (30 септември) от 19:45 ч. и ще бъде излъчена на живо по bTV Action.