ЦСКА с първа победа като гост

Резервата Милчо Ангелов донесе успеха на "червените" над "Монтана"

ЦСКА победи "Монтана" с 2:0 в мач от 11-я кръг на Първа лига и постигна първи успех като гост в първенството. Точен за  "червените" на два пъти бе Милчо Ангелов.

Първото по-сериозно положение бе за символичните домакини в 22-ата минута. Шоко подаде на Даниел Генов, който стреля над вратата на "червените".

Последваха няколко остри атаки на гостите, но ударите на Виана и Георгиев не затрудните вратаря Иванов.

В 32-ата минута ЦСКА можеше да поведе в резултата, но ударът с глава на Руи Педро бе изчистен от голлинията.

До края на полувремето натискът на "армейците" се усили. Йорданов и Недялков отбелязаха, но головете им бяха отменени поради засади.

Доминацията на ЦСКА продължи и през втората част. В 54-ата минута "червените" поведоха след гол на влезлия като резерва Милчо Ангелов.

Играчите на Ангел Джамбазки се опитаха да отговорят на съперника. Те можеха да изравнят след груба грешка на защитата на "армейците", но Полюткин не намери добре топката и пропуска.

В 80-ата минута Антон Недялков центрира към Милчо Ангелов, който удвои аванса на гостите.

След тази победа ЦСКА заема 3-ото място в класирането с актив от 21 точки, а "Монтана" остава на дъното с 5.