ЦСКА с трети пореден успех, мина лесно през "Дунав"

Класическа победа за "червените"

ЦСКА си върна лидерската позиция в Първа лига след рутинна победа с 3:0 над "Дунав". "Червените" имат пълен актив от 9 точки след третия кръг и са начело в таблицата с 2 точки повече от "Левски".

Отборът на Нестор Ел Маестро изигра силен мач и спечели с лекота.

"Армейците" изпуснаха няколко положения до почивката, като особено фрапантен бе пропускът на Мауридес, който получи пас от Едвин Джеси, но от границата на малкото наказателно поле прати топката в аут.

ЦСКА реши мача в края на първата част. В 39-а минута Борис Секулич центрира в наказателното поле, където непокритият Мауридес с глава прати топката в мрежата.

В добавеното време на първата част вратарят на "Дунав" излезе напред да пресече пас към Едвин Джеси, но изби топката в тялото на Мартин Ковачев, който си вкара автогол.

Осем минути след почивката ЦСКА имаше възможност за трети гол, като най-напред вратарят Антонов спаси удар на Джеси, а при добавката Кристиан Малинов нацели левия страничен стълб.

В 56-а минута Кирил Десподов проби от дясно в наказателното поле, финтира защитник на "Дунав" и с удар отблизо насочи топката в мрежата за 3:0.

Новото попълнение на ЦСКА Евандро направи дебют, като влезе 20 минути преди края на мястото на Кирил Десподов. Бразилецът можеше и да се разпише малко по-късно, но ударът му не намери очертанията на вратата.

До края "червените" намалиха темпото и съхраниха сили за предстоящия първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу "Копенхаген" в четвъртък.

Състави

ЦСКА: 30. Черниаускас, 27. Секулич, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго, 8. Джеси, 9. Мауридес

"Дунав": 86. Антонов, 14. Васев, 16. Ковачев, 5. Динков, 83. Попадийн, 31. Станоев, 4. Патев, 98. Ковачев, 25. Балджийски, 27. Ндиайе, 9. Ахмедов