ЦСКА се справи със "Спортист" Своге в мач с три незачетени гола

"Армейците" не срещнаха трудности с тима от Втора лига

ЦСКА победи с 3:1 втородивизонния "Спортист" Своге в контрола на базата в Панчарево. Треньорът на "червените" Стойчо Младенов даде шанс за изява на играчи с по-малко минути от началото на сезона, както и на таланти от школата.

Над всички бяха Карло Мухар, отчел се с гол и асистенция, и влезлият като резерва Бисмарк Чарлс, който отбеляза попадение и изработи дузпа.

Гостите вкараха в 8', когато Яо Хенок засече центриране на бившия футболист на "армейците" Ариф Ферадов. Голът обаче беше отменен заради нарушение срещу вратаря Димитър Евтимов. Впоследствие попадение на Йоан Баи от ЦСКА не бе зачетено заради засада.

Асен Дончев даде аванс на "червените" в 16', а десетина минути по-късно гол на Браян Морено беше отменен поради засада.

"Спортист" изравни в края на полувремето чрез Ферадов, но ЦСКА се развихри след почивката. Първо Карло Мухар се разписа от дузпа, отсъдена за фал срещу появилия се като смяна Чарлс. След това именно ганаецът оформи крайния резултат - 3:1.

Съставите

ЦСКА: Димитър Евтимов, Асен Дончев, Мено Кох, Томас Лам, Тибо Вион, Амос Юга, Карло Мухар, Браян Морено, Федерико Варела, Йоан Баи, Калоян Кръстев

"Спортист" Своге: Стефано Кунчев, Борислав Стойчев, Яо Хенок, Галин Ташев, Богомил Богомилов, Ивайло Михайлов, Стефан Стефанов, Аюп Тазоти, Георги Николов, Ариф Ферадов, Илия Русинов