ЦСКА си отмъсти на "Локо" Пловдив и е на полуфинал за Купата

"Армейците" продължават защитата на трофея

ЦСКА победи "Локомотив" Пловдив с 2:0 у дома и е първият полуфиналист за Купата на България. "Армейците" се наложиха с попадения на Жорди Кайседо (33') и Георги Йомов (41').

Така тимът на Стойчо Младенов си отмъсти на "железничарите" за поражението с 1:3 на ст. "Българска армия" в шампионатния двубой на 31 октомври 2021 г.

Брадли Мазику, Густаво Бусато и Иван Турицов от ЦСКА бяха наградени преди мача по случай 100 играни мача с "червения" екип.

"Локомотив" започна отлично и още в 1' Преслав Боруков излезе сам срещу вратаря Бусато, но бразилецът успя да го спре. Последва натиск на ЦСКА, който даде резултат в 33' - Кайседо се разписа, пращайки топката между краката на стража Лукас Рейдър.

Столичани удвоиха преднината си 8 минути по-късно чрез Йомов, който стреля, а топката влетя в мрежата след два рикошета в защитници на гостите.

"Черно-белите" бяха близо до връщане на едно попадение в добавеното време на първата част, когато Александър Василев се възползва от грешка на Амос Юга и отправи удар от воле, а Бусато отново отрази.

През втората част темпото спадна, но ЦСКА владееше инициативата. Най-чистото положение обаче се откри пред "смърфовете" в 80', когато Боруков отново пропусна.

Успехът е първи за ЦСКА срещу "Локомотив" Пловдив от 9 юли 2020 г. - 2:1 на стадиона в парк "Лаута".

Съставите

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 24. Мухар, 10. Йомов, 9. Кайседо

"Локомотив" Пловдив: 71. Рейдър, 50. Томашевич, 5. Паскалев, 4. Гомис, 34. Витанов, 7. Умарбаев, 19. Василев, 9. Карагарен, 10. Марсел, 14. Илиев, 99. Боруков