ЦСКА-София измъкна трудна победа над "Черно море" в последните секунди

Густаво Кулма герой за феновете на "Българска армия"

ЦСКА-София записа четвърта победа в Първа професионална лига, след като се наложи над "Черно море" с 1:0 в изключително напрегнат мач на стадион "Българска армия". Единственото попадение в срещата отбеляза Густаво Кулма в 93-та минута на срещата.

Двата тима започнаха срещата равностойно. Първата по-сериозна опасност беше пред вратата на гостите. В 38-та минута Манолев получи отличен пас от Шимао, нахлу отдясно, но не успя да прати топката във вратата.

През второто полувреме ЦСКА-София беше по-активният тим на терена. Чорбаджийски имаше възможност да открие резултата в 65-та минута след опасен удар с глава. Чанович обаче показа страхотен рефлекс и изби.

Най-добрата възможност за гостите от Варна дойде в 71-та минута. Паланков изведе Бакари сам срещу Китанов. Стражът на "червените" обаче спаси.

В третата минута на продължението, ЦСКА-София получи възможност да изпълни пряк свободен удар. Кулма се отаза най-съобразителен след центрирането на Шимао и прати топката във вратата за 1:0.

След спечелените три точки ЦСКА-София се изкачи на четвърта позиция във временното класиране на Първа професионална лига. "Черно море" пък са седми.