ЦСКА-София започна с победа при Йорданеску

"Червените" с успех от 2:0 над "Локомотив" Горна Оряковица

ЦСКА-София победи с 2:0 "Локомотив" Горна Оряховица при дебюта на новия наставник на тима Едуард Йорданеску. Точни за успеха на "червените" бяха Густаво Кулма в 66-ата минута и Божидар Чорбаджийски в добавеното време на мача.

Двубоят започна трудно за домакините. Още в 9-ата минута "армейците" направиха принудителна смяна - Диого Виана се контузи и на негово място се появи Станислав Маламов.

ЦСКА-София доминираше на терена, но футболистите на Йорданеску така и успяваха да отбележат. С пропуски се отчетоха капитанът Галчев и Нунеш.

Така се стигна до 66-ата минута. Атанасов изведе Кулман на чиста позиция и колумбиецът този път не сгреши - 1:0.

Гостите от Горна Оряховица останаха с човек по-малко в 81-ата минута. Димо Атанасов фаулира Самир Аясс и съдията показа втори жълт картон и респективно червен на футболиста на "Локомотив".

Възпитаниците на Ангел Червенков опитаха на три пъти да изравнят резултата, но безуспешно.

В добавеното време Чорбаджийски направи 2:0, с което сложи точка на интригата в мача.

Това е трета победа за „червените“ на „Българска армия“ от началото на сезона. Новакът в Първа лига "Локомотив" вече пет мача не може да запише успех в първенството.