ЦСКА спести сили срещу "Верея"

Родригес вкара единствения гол в мача

ЦСКА постигна пестелива победа с 1:0 над последния в класирането "Верея" в мач от 19-ия кръг на Първа лига.

Успехът върна "червените на второто място в таблицата с точка повече от третия "Левски".

В състава на ЦСКА бяха направени четири промени в стартовия състав в сравнение с дербито с "Лудогорец" преди три дни. Като титуляр на вратата започна Данте Стипица вместо Черниаускас, Стивън Перейра и Жанио Бикел започнаха на мястото на наказаните Николай Бодуров и Рубен Пинто, а вместо младия Валентин Антов започна по-офанзивният Тиаго Родригес.

Именно Тиаго отбеляза единствения гол в мача в 27-а минута. Бразилецът получи пас от Десподов, преодоля вратаря Георгиев и отблизо прати топката в опразнената мрежа.

"Верея" изненадващо можеше да поведе още в 4-а минута, когато Вушурович излезе на чиста позиция, но Стипица спаси.

Влезлият като резерва Жоржиньо бе близо до втори гол за ЦСКА в началото на втората част, но пропусна.

В 62-а минута Мауридес направи фрапантен пропуск, след като получи пас от Жеферсон, но не успя да уцели топката на три метра от вратата.