ЦСКА загуби минимално от "Шахтьор" Донецк

Отмениха гол на "червените"

cska.bg

Трета загуба за ЦСКА в контролите на австрийска земя. "Червените" отстъпиха на "Шахтьор" Донецк с 0:1. Преди няколко дни украинският гранд победи с 3:0 шампиона "Лудогорец".

Украинците откриха резултата още в 9-ата минута. Саломон проби отдясно и подаде към Коваленко, но неговият удар бе отразен от Витаутас Черниаускас. При добавката обаче Даниил Сикан не даде шанс на вратаря на "червените".

В 38-ата минута Тиаго Родригеш опита да изравни с удар от дистанция, но топката мина встрани от вратата на Андрий Пятов.

В 43-ата минута Диего Фабрини показа страхотни умения. Италианецът пусна пас към наказателното поле, където бяха Жеферсон и Али Соу и гамбиецът вкара топката във вратата, но голът беше отменен заради засада.

Минута по-късно Евандро опита изстрел без подготовка, но топката мина на сантиметри покрай десния стълб.

На 3 юли "червените" ще изиграят контрола с "Ред Бул Залцбург", а след това се прибират в България.