Цветана Пиронкова на четвъртфинал в Ийстбърн след обрат срещу Цибулкова

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова се класира на четвъртфиналите на турнира в Ийстъбърн, Англия. Най-добрата ни тенисистка отстрани 49-ата в световната ранглиста Доминика Цибулкова след 6:7 (4), 6:4, 6:1.

Срещата продължи 2 часа и 26 минути и беше изпълнена с много пробиви и обрати. През първия сет двете състезателки бяха неубедителни на сервис и загубиха по четири свои подавания, за да се стигне до тайбрек, в който словашката тенисистка показа по-здрави нерви победи със 7:4.

Вторият сет също не започна добре за Пиронкова, която загуби първите два гейма. След нова серия от разменени пробиви обаче пловдивчанката достигна до сет пойнт в подаването на Цибулкова и не пропусна да изравни.

По време на последната част Пиронкова беше далеч по-убедителна и спечели с 6:1 след пробиви във втория и шестия гейм.

В следващата фаза на турнира българката чака победителката от двойката Агнешка Радванска– Каролина Плишкова.