Цветана Пиронкова приключи участието си в Рио

Българката загуби от Лаура Зигемунд с 1:2 сета

Първата българска ракета в женския тенис Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на олимпийските игри в Рио. След оспорван мач, тя отстъпи с 6:1, 4:6, 2:6 пред германката Лаура Зигемунд след малко повече от 2 часа игра.

Пиронкова записа силно начало в двубоя като дръпна с 3:0 и направи пробив. След това Зигемунд взе един гейм, но това бе последен за германката в първата част на двубоя. Във втория сет българката отново поведе с 2:1 гейма и пробив, но Зигемунд направи обрат. При подаването си при 4:4 Пиронкова допусна пробив на германката, която пък не пропусна да изравни резултата при първия си сетбол.

Третият сет започна с пробив за Зигемунд, но българката успя да се върне в мача при 2:2 гейма. След това германката отново поведе и до края на двубоя демонстрира тотална доминация докато завоюва и крайния успех с 2:1 сета.

33-тата в световната ранглиста ще се изправи срещу китайката Шуай Чжан във втория кръг на тенис турнира.

Българското участие в Рио 2016 приключи, след като и тенисист номер 1 за България - Григор Димитров също отпадна след загуба от хърватина Марин Чилич 1-6, 4-6.