Да спечелиш медал без дори да си сложиш ръкавиците

Тейла Робъртсън стигна до медал без игра

21-вите Игри на Британската общност в Австралия още не са започнали, но вече станахме свидетели на любопитна случка. Боксьорката от домакините - Тейла Робъртсън, си осигури медал без дори да се качва на ринга.

Причината е, че на първенството в категория до 52 кг., където участва 19-годишната състезателка, заявка за участие са подали само 7 боксьорки и една трябва да пропусне фазата на четвъртфиналите.

Това в случая е именно Тейла. Дори и да загуби в полуфиналите, тя си е осигурила бронзов медал, тъй като в бокса двубой за бронза няма. Сблъсъкът на Робъртсън за място на финала е насрочен за 13 април, петък.

За осигуреното отличие тя споделя: "Хубаво е да спечелиш такъв медал, но аз искам златото. С всички тренировки, които направих, исках да успея. Не се притеснявам с кого ще се срещна на полуфиналите. Просто искам да печеля!"

Игрите на Британската общност започват на 5 април, четвъртък.