Даниел Асенов е на крачка от титлата в Баку

Боксьорът, който вчера си осигури квота за олимпийските игри в Рио, ще спори за титлата на квалификационния турнир в Азербайджан

Европейският шампион по бокс Даниел Асенов се класира за финала в категория до 52 килограма на олимпийския квалификационния турнир в Баку, Азербайджан.

Българинът, който вече си осигури квота за игрите в Бразилия, на полуфиналите отказа в третия рунд Селчук Екер от Турция.

Другият ни представител стигнал до четвъртфиналите на турнира Симеон Чамов късно снощи не успя да спечели квота, след като загуби двубоя си в категория 69 килограма от Сюлейман Сисоко (Франция).

Носителят на Купа "Странджа" за 2015 г. все още има шанс да спечели виза за игрите в Бразилия. Това е възможно, ако французинът спечели първото място на турнира.