Даниел Колинс и Ашли Барти спорят за трофея от Откритото първенство на Австралия

Двете нямаха особени проблеми в полуфиналите на първия за годината турнир от Големия шлем

Австралийката Ашли Барти и американката Даниел Колинс ще спорят на финала на първия за годината турнир от Големия шлем. Двете се класираха за важния мач, след като постигнаха лесни победи на полуфиналите.

Барти зарадва феновете на Откритото първенство на Австралия, отстранявайки Мадисън Кийс с 6:1, 6:3 за едва 64 минути. Представителката на домакините достигна до третия си финал от турнирите от Големия шлем без да загуби сет!

Интересна подобност е, че тя винаги е печелила последните мачове на най-важните турнири през сезона - през 2019 г. на "Ролан Гарос" и през 2021 г. на "Уимбълдън".

Даниел Колинс пък е на първи финал на Големия шлем в кариерата си. Тя победи Ига Швьонтек с 6:4, 6:1.

Откритото първенство на Австралия явно се превръща в щастлив турнир за американката. През 2019 г. тя достигна полуфинала в Мелбърн. До момента това беше най-доброто ѝ представяне в тези надпревари.

Барти и Колинс са се срещали 4 пъти, като австралийката има 3 победи. Колинс обаче спечели последната им среща - през февруари 2021 г.