Рестартът е даден! Дебютант и автогол донесоха победата на "Локомотив" Пловдив

Първият успех след подновяването на шампионата е за "смърфовете"

"Локомотив" Пловдив спечели с 2:0 като домакин на "Етър" в първия мач след подновяването на футбола в България. Сезонът бе прекъснат в продължение на около три месеца заради пандемията, а "смърфовете" го рестартираха с труден успех. "Локомотив" пречупи съперника с попадение на дебютанта Доминик Малонга, последвано от автогол на Антон Огнянов.

След равностойни 75 минути, в които Анте Аралица бе най-близо до гол за "Локомотив", а Тонислав Йорданов от състава на "болярите" нямаше късмет и топката срещна напречната греда след негов удар, "железничарите" поведоха в 77'. Тогава дебютантът Малонга засече с глава центриране на Йосип Томашевич.

Само шест минути по-късно Бирсент Карагерен нахлу в наказателното поле на "Етър", а при опита си да изчисти Антон Огнянов прати топката зад своя страж Анатоли Господинов.

Така "Локомотив" Пловдив е втори с актив от 49 точки - на 6 зад лидера и шампион на страната "Лудогорец". "Етър" заема десетото място с 24 точки.

В следващия кръг - последен от редовния сезон на Първа лига, "Етър" приема "Дунав", докато "Локомотив" гостува на ЦСКА.

Състави:

"Локомотив": Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

"Етър": Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Антон Огнянов, Яни Пехливанов, Георги Купенов, Иван Скерлев, Никола Колев, Божидар Кацаров, Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов, Стелиян Добрев