Десет от "Ботев" Вр изненадаха "Славия"

Божинов остана на пейката пред погледа на Петър Хубчев

sportal.bg

"Ботев" Враца изненада "Славия" с 1:0 насред София, въпреки че игра с човек по-малко цяло второ полувреме. Последният мач от десетия кръг на Първа лига се проведе на стадион "Васил Левски". В ложата бе и националният селекционер Петър Хубчев.

Единствения гол вкара резервата Юлиян Ненов в 78-ата минута. Той наказа домакините с точен изстрел след контраатака. Три минути преди почивката гостите останаха в намален състав, след като Даниел Гаджев бе отстранен от игра. „

Голямата звезда на "Ботев" Валери Божинов остана на резервната скамейка за сметка на друг Валери - Домовчийски.

Футболистите на "Славия" направиха куп пропуски пред вратата на съперника. Силен мач изнесе стражът на врачани Красимир Костов.

С успеха новакът в елита събра 11 точки и заема 11-ата позиция. "Славия" е седми с 13, колкото има и "Витоша" Бистрица. В следващия кръг "белите" се изправят срещу лидера "Левски" в повторение на финала за Купата на България, който спечелиха след изпълнение на дузпи.