Девойките завършиха "Андалусия Къп" с 6 отличия

Отлично представяне на Елвира Краснобаева и Дара Стоянова

Девойките от националния отбор по художествена гимнастика завършиха с 6 медала участието си в международния турнир "Андалусия Къп". Грациите спечелиха четири златни и две бронзови отличия.

Елвира Краснобаева стана шампионка в многобоя, завоюва злато на топка и лента, както и бронз на бухалки.

Дара Стоянова взе бронз от многобоя и триумфира на бухалки.

И двете момичета показаха изключително силни, много красиви и трудни композиции, а допуснатите грешки са напълно обясними за тяхната възраст и факта, че правилникът е съвсем нов и все още се нагаждат към него.

С представянето на Краснобаева и Стоянова отличията за българските гимнастички в Марбея са общо 16.

Стилияна Николова, Ева Брезалиева и Боряна Калейн донесоха 10 медала от Гран При в испанския град. Те не оставиха шанс на конкуренцията в многобоя, а след това спечелиха 3 златни и 4 сребърни отличия във финалите на отделните уреди.