Димитров и Гофен решават съдбата на титлата в София НА ЖИВО 7:5, 6:4

Следете с нас финала на "София Оупън"

Григор Димитров и Давид Гофен решават съдбата на титлата от тенис турнира „София Оупън”. Българинът и неговият съперник играят на финал през повече от 12 хил. зрители в столичната зала „Арена Армеец”.

За първи път в своята кариера Григор играе пред родна публика в турнир от сериите АТР. В дебютното си участие на „София Оупън” той не срещна съществени проблеми по пътя до финала. Димитров изгуби само един сет срещу поляка Йежи Янович. След това се наложи категорично последователно над миналогодишния вицешампион Виктор Троицки и изненадата на надпреварата - грузинеца Николоз Басилашвили.

26-годишният белгиец пък имаше доста повече трудности до решителния мач. Той победи молдовеца Раду Албот с 6:2, 6:7(7), 6:3, а след това премина през Стив Дарси от Белгия и миналогодишния шампион Роберто Баутиста Агут.

Мачът е шести в кариерите на Димитров и Гофен помежду им. Статистиката е изцяло на страната на българина – 5 победи от 5 мача, включително и една от 2017 г. За последно двамата се изправиха един срещу друг на корта на Откритото първенство на Австралия, а Гришо беше безапелационен.

Двубоят е специален за Григор от гледна точка на емоционалната българска публика, която е вперила поглед в представянето му и очаква победа. Гофен обаче трябва да защитава и своето място в световната ранглиста. При успех на българина, Димитров ще се изкачи с едно място и ще остане на само 110 точки от белгиеца.

Кой ще е краен победител и как протича мача, четете тук:

Първи сет

1:0 - Труден първи сервис гейм за Григор, но той печели подаването си

2:0 - ПРОБИВ! Българинът спечели четири последователни точки и ще сервира за затвърждаване на преднината си

3:0 - Непредизвикана грешка за Гофен и Гришо увеличава аванса си в първия сет

3:1 - Белгиецът отново срещна затруднения при сервирането си, но се измъкна и печели първи гейм от началото на мача

3:2 - ПРОБИВ! Давид Гофен печели подаването на Димитров и намалява изоставането си

3:3 - 11-ят в света записва трети последователен гейм и изравнява резултата

4:3 - Стабилен сервис за Григор и той отново повежда

4:4 - Димитров продължава агресивната си игра от началото на двубоя, но белгиецът изравнява

5:4 - Изключително оспорван гейм, в който Гофен получи три възможности за пробив, но Григор съумя да спечели подаването си

5:5 - Първи гейм на 0 от началото на срещата

6:5 - Давид ще сервира за вкарването на първия сет в тайбрек

7:5 - ГРИГОР ДИМИТРОВ ПЕЧЕЛИ ПЪРВИЯ СЕТ В СОФИЯ!

Втори сет

1:0 - Димитров започва уверено и втората част

2:0 - ПРОБИВ! 25-годишният българин печели много важен гейм

3:0 - Напрегнат сервис гейм за Димитров, но той вече е със сериозен аванс и гледа уверено към 6-ата титла в кариерата си

4:0 - ПРОБИВ! Григор ще сервира с нови топки за още по-солиден аванс в резултата

5:0 - Хасковлията е само на гейм от триумфа в София

5:1 - Гофен успя да запише гейм на сметката си във втората част. Българинът ще сервира за мача

5:2 - ПРОБИВ! Димитров имаше три шампионски точки, но белгиецът показа класа и мачът продължава

5:3 - Трети пореден гейм за Гофен

5:4 - ПРОБИВ! Давид Гофен се връща в мача и ще сервира за изравняване на резултата във втория сет

6:4 - ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ И ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ