Димитров и Кузманов с победи срещу Люксембург

Две чисти победи за нашите в първия ден на мача за купа Дейвис

Националният отбор на България по тенис е само на крачка от крайната победа в мача срещу безспорно отстъпващия по класа тим на Люксембург във втория кръг на втора група на Евроафриканската зона за Купа „Дейвис“.

В първия двубой за деня изразителна победа постигна втората ни ракета Димитър Кузманов, който се наложи с 3:0 сета над първата ракета на домакините Уго Настаси. В отделните части Кузманов спечели с 6:3, 6:3, 6:1 след час и 58 минути игра.

Григор Димитров също бе убедителен в първите два сета на мача си срещу Жил  Кремер и ги спечели съответно с 6:1 и 6:2. Съперникът му обаче оказа по-сериозна съпротива в тетия сет и Григор Димитров успя да постигне пробив в подаването на Кремер едва в седмия гейм. След това нашата първа ракета не изпусна инициативата и затвори сета при 6:4, а с това и мача след час и 45 минути игра.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Така след първия ден водим убедително с 2:0 победи. В събота е срещата на двойки.