Димитров на 1/4-финал във Виена след престижна победа срещу Циципас

Най-големият успех на българина през тази година

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира във Виена след победа над петия в света Стефанос Циципас с 6:7 (5), 6:4, 6:3. Срещата продължи 2.15 часа.

Това е най-големият успех на първата ни ракета през тази година, тъй като българинът нямаше победа над играч от Топ 10 през сезона.

Димитров бе доста стабилен, въпреки че пропусна да спечели първия сет, след като водеше с 5:0 точки в тайбрека.

Във втория сет Григор проби подаването на противника в петия гейм и поведе с 3:2, а после стигна без проблеми до изравняване на резултата. В третия сет хасковлията отново проби сервиса на Циципас в петия гейм, а гръцкият тенисист започна да допуска повече непредизвикани грешки.

Така Димитров успя да си върне на Циципас за загубата на "Ролан Гарос" преди по-малко от месец.

В следващия кръг 29-годишният българин ще играе срещу Даниел Еванс, който се справи с представителя на домакините Юрий Радионов след 7:5, 6:3.

Срещу британеца Димитров има положителен баланс: три победи в четири срещи.