Доктора даде прощалната си пресконференция (ВИДЕО)

Състезанието във Валенсия е последното в кариерата на MotoGP легендата Валентино Роси

Емоционален ден за една от най-големите фигури в моторните спортове - Валентино Роси. 9-кратният шампион в MotoGP даде своята последна пресконференция.

Прощалното състезание за Доктора ще бъде във Валенсия, а организаторите му направиха изненада. Извадиха на подиумa деветте мотора, с които е спечелил титлите в MotoGP. Роси призна, че най-хубавото съперничество за него е било това с Макс Биаджи.

Италианецът има 432 състезания в кариерата си, в които 115 пъти е финиширал първи.

"Най-положителното нещо от моята кариера е, че запалих много хора по MotoGP. Италия започна да следи шампионата, а впоследствие интересът се увеличи по целия свят. Радва ме това, че се превърнах в икона на този спорт. Горещо желаех да постигна десета титла, но сякаш имаше прокоба да остана на 9.", каза Роси.