Драма и "златен гейм" изхвърлиха Соколов от Шампионска лига

Халкбанк (Анкара) победи в срещата, но загуби драматично решаващата част

cev.lu

Отборът на българския диагонал Цветан Соколов - Халкбанк (Анкара) отпадна драматично от волейболния турнир Шампионска лига. Турският първенец бе отстранен от италианския Кучине Лубе (Чивитанова).

Италианците гостуваха на турска земя след победа с 3:2 в първата среща. Домакините успяха да спечелят втория мач със същия резултат: 27:29, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13 в отделните геймове.

В решителния "златен гейм", който се изигра заради равенство в серията, волейболистие на Лубе се наложиха със 17:15, което им осигури класиране измежду най-добрите 4 волейболни клубни отбора на Стария континент.

Цветан Соколов игра цял мач за Халкбанк и записа 20 точки (1 блокада, 56% в атака). Най-резултатен за турския тим стана капитанът на полския национален отбор Михал Кубяк с 22 точки (2 аса, 63% в атака, 64% позитивно и 54% перфектно посрещане).

Снимка: cev.lu

За Лубе ветеранът Иван Милкович направи 21 точки (1 блокада, 69% в атака).

На финалния турнир в Краков, Полша Лубе ще срещне друг италиански тим - Тренто, воден от Радостин Стойчев и с Георги Братоев в състава. Трентинци се класираха, след като отстраниха Белогорие (Белгород).

Домакините от полския шампион Асеко Ресовия, в който играе Николай Пенчев, очакват победителя от двойката Зенит (Казан), с Теодор Салпаров, и СКРА (Белхатов). В първата среща "жълто-черните" от Полша победиха с 3:2.