Драматична развръзка в Лисабон и радост за Бенфика (ВИДЕО)

Бенфика взе ценен аванс след първия осминафинал от Шампионската лига срещу Зенит. "Орлите" спечелиха домакинството си с 1:0 с гол в самия край на срещата. Тя бе изключително равностойна, като и двата отбора се стараеха да атакуват премерено и да не допускат рискове в защита.

През първата част положения почти липсваха, но през второто полувреме играта се поотвори. Първо Зенит създаде затруднения за Жулио Сезар при удар на Аксел Витсел, а след това Бенфика започна да натиска руския тим.

В 69-та минута Николас Гайтан предизвика великолепно спасяване от вратаря Лодигин, а 3 минути по-късно отново се откри страхотен шанс, но той бе пропилян от португалците.

В 90-та минута Доменико Кришито извърши необмислен фаул и получи втори жълт картон. От последвалия свободен удар центрираната топка попадна на главата на Жонас, който я вкара за 1:0.

В оставащото време от продължението Бенфика дори имаше шанс да вкара втори гол, но ударът на Андреас Самарис бе спасен от вратаря Лодигин.