Драматична загуба за България на старта на световното по хокей на лед (ВИДЕО)

Юношите до 18 год. допуснаха поражение с 3:4 от Австралия

bTV

България стартира със загуба на световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години. В "Зимния дворец" в столицата тимът ни отстъпи на Австралия с 3:4.

Гостите, които са фаворити за първото място в група "А" на III дивизия, поведоха с 2:0 до 13' на първата третина. Последваха два гола на играещия в хокейната академия на Онтарио Веселин Диков за 2:2. Само 48 секунди след второто му попадение, Австралия поведе отново, а в първите минути на третата част удвои преднината си. Последният гол за България бе дело на Мирослав Василев.

На шампионата тимът ни е ръководен от новия треньор на мъжкия национален отбор - канадецът Даниел Куомо.

„Тук съм, защото обичам хокея. Реших, че е време за ново предизвикателство в моята кариера. Нямам договор, не искам пари. Ще остана, докато съм желан.", заяви 61-годишният специалист пред камерата на БТВ.

Снимка: bTV

Още от неговата любопитна история и каква е основната цел на работата му у нас - може да разберете тази вечер в предаването RING 24 от 20:30 по RING!

Във вторник България излиза срещу Мексико, а до неделя предстоят мачове с Израел, Тайван и Турция.