"Дунав" победи "Черно море" и излезе четвърти

"Драконите" с минимален успех

"Дунав" спечели с минималното 1:0 у дома срещу "Черно море" в мач от 28-ия кръг на първата шестица на Първа лига. Успехът изкачи русенци на четвъртото място в класирането с актив от 44 точки, с точка повече от варненския отбор, който заема петата позиция.

В 21-ата минута на двубоя на "Лудогорец Арена" Марек Кузма от гостите стреля с глава и насочи топката към далечния ъгъл, но тя мина на сантиметри от гредата.

Две минути преди почивката Мирослав Будинов се възползва от груба грешка на Стефан Станчев, излезе сам срещу вратаря и с техничен удар прати топката в далечния ъгъл.

В 69-ата минута Тейнур Марем получи директен червен картон, след като удари с глава Станчев.

Гостите, които играха с човек повече в оставащите минути до края, опитаха да изравнят, но четири минути преди края Коконов и Цветков не се възползваха при разбъркване пред вратата на "Дунав".