"Дунав" забрави за финансовата криза с победа

Русенци се справиха с "Царско село" в последен мач от кръга

Въпреки тежката финансова криза, налегнала отбора, футболистите на "Дунав" Русе записаха победа с 2:1 над "Царско село" в последна среща от 16-ия кръг на Първа лига.

Така те изпревариха днешния си съперник в класирането и вече са на 11-о място, докато "царете" са 12-и.

Мачът започна с натиск на домакините от "Царско село". Футболистите на Никола Спасов заслужено ликуваха в 20-ата минута, когато Веселин Минев майсторски намери Родни Антуи, който прати топката във вратата на русенци с глава.

3 минути по-късно голмайсторът пропусна поредното чисто положение, но за това пък гостите реагираха отлично в 31-ата минута. След центриране в наказателното поле на "Царско село" Мартин Ковачев се ориентира най-добре и изравни за 1:1 с глава.

Последва второ полувреме, в което домакините направиха редица пропуски. За това пък футболистите на "Дунав" успяха да обърнат резултата в 62-ата минута.

Ахмед Ахмед стреля, вратарят на "Царско село" изби топката от гол линията, но при добавката Ивайло Лазаров не сбърка.