Дузпа помрачи завръщането на Стивън Джерард на "Анфийлд"

"Ливърпул" победи "Астън Вила" с 1:0

"Ливърпул" продължи гонитбата с "Манчестър Сити" с минимална победа с 1:0 над "Астън Вила".

Срещата беше специална, защото за първи път като мениджър на "Анфийлд" стъпи легендарният капитан на мърсисайдци Стивън Джерард.

Неговият "Вила" се бори, но дори записалият отличен мач вратар Емилиано Мартинес беше безпомощен при изпълнението от дузпа на Мохамед Салах.

Победата е пета поредна за "Ливърпул" и 11-а в досегашните 16 кръга. С нея тимът е само на точка зад лидера "Сити", който по-рано днес записа успех над "Уулвърхемптън" с 1:0.

Тимът на Юрген Клоп доминираше през по-голямата част от двубоя и може да се каже, че в дадени моменти бе обсадил противниковото наказателно поле, но гостите се бранеха смело.

В 67-ата минута Салах си спечели позиция срещу Тайрън Мингс, а след това падна в наказателното поле след контакт с бранителя, което доведе до дузпа.

При нейното изпълнение египтянинът не сгреши и вкара 14-ия си гол от началото на сезона.

Футболистите на Джерард не отправиха нито един точен удар в целия мач.