Два автогола закопаха Гент във Валенсия (ВИДЕО)

Късметлийско 2:1 за домакините

Валенсия стигна до нов домакински успех, надделявайки с 2:1 над белгийския Гент.

„Прилепите” бяха сочени за абсолютен фаворит преди началото на срещата, но стигнаха много трудно до трите точки.

Валенсия откри резултата в 15-ата минута чрез Софиан Фегули. Звездата на испанците засече центриране от десния фланг и, след лек рикошет в крака на Ласе Ниелсен, реализира за 1:0.

Пет минути преди почивката Гент изравни. Томас Фоке открадна топката и с фантастичен диагонален удар прати топката в далечния ъгъл на вратата – 1:1.

През второто полувреме Валенсия притисна съперника си и след поредната атака към вратата на Гент и последвалото разбъркване в наказателното поле, Стефан Митрович имаше нещастието да засече топката в собствената си врата. Хосе Гайа стреля, а в опита си да изчисти, централният защитник на белгийците я отклони в собствената си врата.