Два фантастични гола на Ракитич донесоха победа на Барселона (ВИДЕО)

Каталунците прекъснаха негативна серия

Барселона се наложи с 2:0 при гостуването си на БАТЕ Борисов в двубой от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Каталунците, които направиха сериозна стъпка към класиране за осминафиналите, оглавяват подреждането в пета група с актив от 7 точки.

Отборът на Луис Енрике категорично надигра шампиона на Беларус и пропусна да запише по-убедителна победа. През първото полувреме домакините се бранеха геройски, а "блаугранас" направиха няколко пропуска пред вратата на Сергей Черник.

Почти веднага след подновяването на играта след почивката резервата Иван Ракитич откри със страхотен изстрел извън наказателното поле. В 64-ата минута отново хърватският национал се разписа, след като останал очи в очи с Черник, копна топката над падналия в краката му вратар. Неймар направи асистенции и за двете попадения на Ракитич.

Освен победата, друга добра новина за Луис Енрике бе фактът, че тимът му прекъсна серия от 8 поредни срещи, в които неизменно получаваше гол в мрежата си.