Два мача наказание за Любо Пенев, санкции и за четирима футболисти на ЦСКА

Треньорът на "армейците" си изпусна нервите и бе изгонен от Георги Кабаков

Треньорът на ЦСКА Любослав Пенев е наказан за два мача заради действията си по време и след победата с 2:1 над "Лудогорец" в реванша от полуфиналите за Купата на България. Наставникът е глобен и с общо 2600 лева за две провинения, съобщава дисциплинарната комисия.

В 85-ата минута Пенев се изправи остро лице в лице срещу Алекс Сантана след грубо нарушение на бразилеца срещу Митко Митков. Главният съдия Георги Кабаков изгони треньора на ЦСКА с червен картон, заради което той е наказан за една среща и глобен с 600 лева.

Другата част от наказанието е заради реакцията му след мача. Пенев влезе на терена и се насочи към Кабаков, като по време на телевизионното излъчване се чуват думите му към рефера: "Не те е срам".

Освен Пенев, наказания получават и четирима футболисти на ЦСКА. Те са санкционирани за по един мач и няма да вземат участие в двубоя срещу "Царско село". Наказаните са получилият червен картон Иван Турицов, както и Тиаго Родригеш, Брадли Мазику и Юрген Матей.

Алекс Сантана и Драгош Григоре от "Лудогорец" пък няма да играят срещу "Левски" в неделя.

На финала на 19 май ЦСКА ще спори за Купата на България с тима на "Арда", който пък елиминира "Славия".