Два медала за българския ансамбъл на Световната купа в Казан

Тимът ни триумфира в съчетанието с топки и ленти

Националният ни ансамбъл спечели златен и бронзов медал във втория ден на Световната купа по художествена гимнастика в Казан.

Тимът ни триумфира в съчетанието с топки и ленти. Момичетата на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Найденова, Христиана Тодорова и Цветелина Стоянова получиха оценка 17.650 точки , като поделиха първата позиция с отбора на Беларус.

Бронзът остана за Русия с оценка 17.600 , макар че играха с вързана на панделка лента половин съчетание.

В съчетанието с 10 бухалки България отново игра без грешка и спечели бронзовия медал с оценка 17.550. Първи тук стана отборът на Русия с оценка 18.600 , а среброто спечели Беларус с оценка 17.650.

Ансамбълът ни се нареди на четвъртото място в многобоя. Състезанието в Казан е последна последна проверка за гимнастичките преди Световното първенство в Измир (Турция) в края на месеца.