Двама българи титуляри при успех на Университатя Крайова

Търгу Муреш също с победа, Мирослав Манолов резерва

Апостол Попов и Христо Златински започнаха като титуляри за Университатя Крайова при победата с 2:1 като гост на Волунтари в мач от 9-ия кръг на румънското първенство.
Бившият защитник на ЦСКА Апостол Попов изигра пълни 90 минути, докато преминалият през Локомотив Пловдив и Лудогорец халф Златински бе сменен в средата на второто полувреме от бразилеца Мадсон.

Александру Балуца и Богдан Ватайелу вкараха за тима от Крайова, а за домакините се разписа Михай Водуц.

Победата е едва втора за Университатя от началото на сезона и изкачи тима на 8-о място с 9 точки. Лидер в класирането е ФК Астра със 17 точки.

В друг мач от снощи Търгу Муреш победи с 1:0 като гост Яши. Българският нападател Мирослав Манолов остана на пейката за Търгу Муреш