Две дузпи, автогол и равенство в Дерби дела Мадонина

"Милан" и "Интер" сътвориха шоу, но не излъчиха победител

"Милан" и "Интер" направиха зрелищно 1:1 в Дерби дела Мадонина от 12-ия кръг на италианската Серия "А". Двата тима оправдаха очакванията за интригуващ сблъсък.

"Нерадзурите" поведоха още в 11' с попадение от дузпа на бившия играч на "росонерите" Хакан Чалханоглу. Така турският национал се нареди до Ернан Креспо (2006 г.), Феномена Роналдо (2007 г.) и Златан Ибрахимович (2010 г.), които също се разписаха в първото си градско дерби след трансфера.

"Милан" обаче изравни само шест минути по-късно, когато Стефан Де Фрай си отбеляза автогол, засичайки с глава центриране на Сандро Тонали от пряк свободен удар.

В 25' "Интер" получи втора дузпа, след като Фоде Бало-Туре фаулира Матео Дармиан. Зад топката този път застана щатният изпълнител Лаутаро Мартинес, чийто изстрел от бялата точка бе отразен от стража Чиприан Татарушану.

В края на полувремето Бало Туре изби топката от голлинията след удар на Николо Барела и резултатът се запази.

Най-добрата възможност за "Интер" след почивката се откри пред резервата Артуро Видал в 72'. Чилиецът на два пъти бе блокиран от Пиер Калулу.

"Милан" осъществи натиск в края и в последната минута появилият се като смяна Алексис Салемакерс стреля в дясната греда, преди Франк Кесие да отправи неточен удар при добавката.

След равенството и двата гранда запазват позициите си в класирането. Тимът на "Милан" е втори с 32 точки, колкото има и лидерът "Наполи". По-рано днес неаполитанците изненадващо стъпиха накриво срещу "Верона" у дома, завършвайки 1:1. Шампионът "Интер" е трети с 25 точки.

В 13-ия кръг, след паузата заради мачовете на националните отбори, "Интер" приема "Наполи", а "Милан" гостува на "Фиорентина".