Две дузпи изстреляха Камерун към сладка победа на старта на Купата на африканските нации

Успех за домакините с 2:1

Домакинът Камерун победи с 2:1 Буркина Фасо в откриващия мач от турнира за Купата на африканските нации.

В срещата от Група "А" в Яунде тимът на Буркина Фасо изненада съперника си с гол на Густаво Сангаре в 24-ата минута. В рамките на около 60 секунди играч на домакините трябваше да избива топката от голлинията, последва центриране, стражът Андре Онана не успя да хване топката, която обаче не влезе във вратата. Почти веднага се стигна до ново центриране, при което Онана пак "увисна", но този път фатално за неговия отбор - Сангаре намери топката от въздуха и реализира.

В 40-ата минута точно изпълнена дузпа от Венсан Абубакар вдъхна надежда на домакините за обрат. След нарушение на Бертран Траоре срещу Андре-Франк Замбо Ангиса в наказателното поле на Буркина Фасо реферът прегледа ситуацията с VAR и посочи бялата точка.

В третата минута на добавеното време на първата част "неукротимите лъвове" хвърлиха в екстаз феновете по трибуните. Абубакар бе точен за втори път от дузпа за 2:1.

Четвърт час след почивката гол на Абубакар бе отменен заради засада.

В 21:00 ч. по Voyo.bg може да гледате втория мач за деня между отборите на Етиопия и Кабо Верде.