Две дузпи за минута за "Черно море" и победа срещу "Ботев" Пловдив

"Моряците" записаха успех с 2:0

"Черно море" победи "Ботев" Пловдив с 2:0 в първа среща от 10-ия кръг на Първа лига. "Моряците" доминираха в срещата, а през второто полувреме получиха възможност да изпълнят две дузпи в рамките на 60 секунди.

Първото полувреме премина без голове на стадиона във Варна. Кадросо изпусна най-чистото положение за гостите.

Втората част обаче започна с логичното - гол за "Черно море". Исмаил Иса получи страхотен пас от Родриго и не сбърка за 1:0 в 49-ата минута.

В 64-ата минута Антонио Вутов събори Родриго в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Опитът на пострадалия футболист на "Черно море" да отбележи не се увенча с успех, след като Аргилашки запази вратата си.

60 секунди по-късно обаче ситуацията се повтори. Този път стражът на "Ботев" Пловдив хвана непозволено за фланелката Даниел Димов. Дузпата беше изпълнена от Мартин Минчев, който не сбърка за 2:0.

В края на мача Родриго и Минчев направиха зрелищна комбинация, в която се включи и Жордао, но последният не успя да направи резултата класически.

Така "Черно море" остана на 7-о място в класирането, докато "Ботев" е на 11-а позиция.