Две груби нигерийски грешки подариха победата на Хърватия (ГАЛЕРИЯ)

"Шахматистите" с успешен старт на Мондиал 2018

Хърватия победи Нигерия с 2:0 и оглави група "D" на Мондиал 2018. "Шахматистите" контролираха събитията на терена през по-голяма част от срещата и заслужено спечелиха трите точки.

И двете попадения обаче дойдоха след груби грешки на нигерийски играчи.

В първите 45 минути Модрич и компания имаха преимущество, но въпреки че владееха повече топката, липсваха чисти голови положения пред противниковата врата.

Все пак в 32-ата минута тимът на Златко Далич откри резултата. След ъглов удар Манджукич отклони топката с глава, тя се отби в краката на Етебо и се оплете в мрежата - 1:0. Малко преди почивката "суперорлите" бяха близо до изравняване, но шут на Алекс Иуоби бе блокиран.

Нигерия започна по-активно втората част, постепенно обаче хърватите отново взеха превес.

В 71-ата минута, отново при ъглов удар, Еконг "тушира" Манджукич в наказателното поле и за Хърватия бе отсъдена дузпа. Капитанът Модрич застана зад топката и не сбърка, оформяйки крайния резултат - 2:0.

С победата Хърватия излезе начело в група "D". По-рано днес в другата среща Аржентина и Исландия завършиха наравно 1:1.