Двоен празник за "Левски"! "Сините" ще играят в Лига Европа

Тимът на Делио Роси разби с 4:1 "Черно море" в баража

Навръх 104-годишнината си "Левски" победи "Черно море" с 4:1 в баража за класиране в Лига Европа. Габриел Обертан беше точен в 24-ата минута, Сержиу Буш удвои в 39-ата минута. Мехди Фенуш върна един гол в 55-ата минута, но Васил Панайотов сложи точка на спора в четвърт час преди края. До края на срещата "сините" стигнаха до още един гол дело на Иван Горанов от дузпа.

Така вече са ясни и четирите родни представители в европейските клубни турнири през следващия сезон. "Лудогорец" ще играе в квалификациите за групите на Шампионската лига, а ЦСКА, "Славия" и "Левски" в тези за Лига Европа.

"Левски" започна силно срещата и още в първите минути атаките към Благой Макенджиев следваха една след друга. Паулиньо и Роман Прохазка бяха близо до откриване на резултата.

В 24-ата минута футболистите на "Черно море" сгрешиха при изнасянето на топката и Жорди Гомес намери в коридор Обертан, който се измъкна от засадата и откри резултата.

Шест минути преди края на полувремето "Левски" стигна до втори гол. Иван Горанов пусна остър пас към Буш, който се хвърли на шпагат и намери празната врата.

Малко преди края на полувремето Паулиньо от непосредствена близост стреля в тялото на Благой Макенджиев. След подновяването на играта футболистите на "Черно море" погледнаха по-сериозно към противниковата врата. В 56-ата минута лошо изчистената от Иван Горанов топка попадна в Мехди Фенуш и той без да се бави я прати във вратата на Божидар Митрев.

Десет минути по-късно резервата за "моряците" Радослав Василев стреля с глава от няколко метра, но право в ръцете на Митрев.

Васил Панайотов попари надеждите на "Черно море" в 73-ата минута, след като се разписа с мощен удар от дистанция.

В 82-ата минута Георги Кабаков отсъди дузпа за "Левски" за игра с ръка на Илиас Хасани. Иван Горанов застана зад топка и не сгреши.

След три минути Радослав Василев можеше да намали резултата, но ударът му срещна дясната греда.

Cъстави

"Левски": Божидар Митрев, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Паулиньо (89-Ивайло Найденов), Серджиу Буш (71-Станислав Костов), Жорди Гомес, Хали Тиам (90+2 Антъни Белмонт), Роман Прохазка, Давид Яблонски, Габриел Обертан, Васил Панайотов

"Черно море": Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго, Петър Витанов (89-Емил Янчев), Георги Русев, Аристоте Фунду, Марек Кузма (78-Мартин Минчев), Георги Божилов (46-Радослав Василев), Мехди Фенуш